Your search results

Dlaczego warto korzystać z biura nieruchomości?

Posted by admin on 2022-07-25
0

Decydując się na zakup bądź sprzedaż mieszkania, pierwszą rzeczą, nad którą dobrze jest się zastanowić to, czy warto skorzystać z usług profesjonalnego agenta oraz jak może nam pomóc biuro nieruchomości. w tym krótkim artykule postaramy się udowodnić dlaczego warto korzystać z biura nieruchomości?

 1. Czas
  Nawet jeśli początkowo jesteśmy pełni nadziei i zapału w samodzielnym szukaniu nieruchomości lub zamieszczaniu informacji o niej, obszerność oferty i liczba portali, na których można znaleźć ogłoszenia, zazwyczaj szybko nas przerasta. Jeśli dodamy do tego konieczność odpowiadania na telefony lub maile dotyczące naszej oferty – szybko okazuje się, że musimy poświęcić temu cały swój czas.
 2. Bezpieczeństwo
  Największe znaczenie ma również bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji, które biuro nieruchomości gwarantuje sprzedającemu. Ma on pewność, że nie trafi do niego przypadkowa osoba z ulicy, ale osoba już wcześniej zweryfikowana w biurze nieruchomości – spisana z dowodu osobistego. Właściciele nieruchomości często mają nieuregulowane kwestie prawne związane z własnością.
 3.  Biuro nieruchomości wykorzystuje nowoczesne technologie
  Na rynek pośrednictwa nieruchomości śmiało wkraczają nowoczesne technologie. Ich zadaniem jest ciekawie i jak najbardziej wiernie przedstawić ofertę, a tym samym zainteresować klienta. Profesjonalne sesje zdjęciowe i wirtualne spacery, klasyczne zdjęcia, często wykonywane nieudolnie i chaotycznie, zdecydowanie już nie wystarczą. Agenci świadomi są silnej konkurencji na rynku i odważnie decydują się stawiać nie tylko na wysoką jakość zdjęć ofertowych, wykonując profesjonalne sesje zdjęciowe nieruchomości, ale także na ciekawe jej zaprezentowanie, wykorzystując multimedialne i wirtualne prezentacje.
 4. Znajomość rynku
  Pośrednik z biura nieruchomości po prostu musi się świetnie orientować w specyfice lokalnego rynku domów i mieszkań. Inaczej nie zarobiłby ani grosza. Musi znać mocne i słabe punkty lokalizacji nie tylko w mieście, ale i w każdej jego dzielnicy, by wynegocjować jak najlepsze warunki dla osoby, którą reprezentuje. Dlatego właśnie, by mieć lepsze rozeznanie, biura często otwierają lokalne oddziały w pobliskich miejscowościach.
 5. Negocjacje
  Nieporozumienia na tle finansowym to jeden z mniej przyjemnych aspektów sprzedaży czy kupna mieszkania. Oczekiwania finansowe stron transakcji potrafią się mocno różnić. Dlatego nieprzyjemne i niełatwe negocjacje cenowe biuro nieruchomości bierze na siebie. Agenci znają rynek pod kątem realnych cen i wiedzą na ile można manewrować kwotą tak, by obie strony były zadowolone. Do tego znają techniki negocjacyjne, które potrafią przekonać nawet najbardziej opornych.

Leave a Reply

Compare Listings